Dr.İlker Solmaz Proloterapi İstanbul

Proloterapi (Dr.Sedat Yıldız) sunumunu indirmek için tıklayınız... "Prolotherapy"

PROLOTERAPİ NEDİR?

Proloterapi; çoğunlukla hiperozmolar dekstroz solüsyonu olmak üzere bir irritan madde enjeksiyonu yoluyla kronik kas-iskelet sistemi ağrılarının tedavisini hedefler. 
 
Kas-iskelet sistemi ile ilgili endikasyonlarda yöntemin kullanımı ile ilgili kanıta dayalı çalışmalar günden güne artmaktadır. Proloterapi, artrit, bel ağrısı, boyun ağrısı, fibromiyalji ve tekrarlayan tendinopatilerin tedavisinde kullanılır. Aşil tendiniti ve lateral epikondilit tedavisinde yeri olduğu bilinmektedir. 
 
Proloterapinin spinal manupilasyon veya kortikosteroid enjeksiyonu gibi yardımcı yöntemlerle birlikte kullanıldığında kronik bel ağrısının tedavisinde yardımcı olabileceği ile ilgili kanıtlar artmaktadır.Artrit durumunda yapılacak eklem enjeksiyonları ile yaklaşık 3 hafta sonunda klinik düzelmenin başlaması beklenmektedir.

www.proloterapikursu.com


Uzm.Dr. İlker Solmaz Proloterapi tedavi yöntemi ile İstanbul`da hizmet vermektedir. Kendisi kronik ağrı tedavisinde proloterapi yöntemini kullanmaktadır. İstanbul`da proloterapi yöntemi ile tedavi olmak isteyenlere önerebileceğim bir uzmandır.
Değerli Hocama yeni işyerinin hayırlı olmasını diliyorum.
İşyeri ile ilgili bilgiler: http://www.prolo-terapi.com/ adresindedir.

Uzm.Dr.İlker Solmaz kimdir?
 
16.10.1972 tarihinde  Osmaniye'de doğdu. Mersin Gazi Lisesi'ni bitirdikten sonra 1990 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne başladı. 1996- 2006 yılları arasında  Deniz Kuvvetleri'nin değişik birimlerinde pratisyen hekimlik görevini yerine getirdi.
 
 2006 - 2010 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi / ANKARA'da Anesteziyoloji ve  Reanimasyon ihtisasını yaptı. 2010 - 2011 yılları arasında GATA/ANKARA ALGOLOJİ ( AĞRI ) polikliniğinde uzman olarak çalıştı. 2011 Ağustos ayında Çanakkale Asker Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümüne anestezi uzmanı olarak tayin edildi. Kendisi ağrı tedavilerine devam edebilmek amacıyla 2011 Ekim ayında Türkiye'de ilk defa PROLOTERAPİ VE AĞRI  POLİKLİNİĞİNİ kurdu. Ocak 2013 tarihine kadar aktif olarak çalıştırdığı proloterapi kliniğinden ayrılıp 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren BAKIRKÖY/ İSTANBUL'da özel bir klinikte çalışmaya başladı. Şu an Büyükçekmece de Proloterapi ve Ağrı Kliniğinde hasta kabul etmektedir.
 

 Akılcı ilaç kullanımı, Rasyonel ilaç kullanımı, ilaçların bilinçli kullanımı

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam147
Toplam Ziyaret726582