1.Ulusal İntegratif Tıp Kongresi (31 Ekim, 1-2 Kasım 2014 - Ankara)

 1. Ulusal İntegratif Tıp Kongresi, 2014, Congress of Integrative Medicine, 2014, Geleneksel, Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları

1.Ulusal İntegratif Tıp Kongresi (31 Ekim, 1-2 Kasım 2014 - Ankara)


Değerli  Meslektaşlarımız,

Sizleri 31 Ekim-2 Kasım 2014 tarihlerinde Ankara`da düzenlenecek olan 1. Ulusal İntegratif Tıp Kongresi`ne davet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kongrenin amacı; alternatif ve tamamlayıcı tıp ile kanıta dayalı tıp uygulamalarını bütüncül olarak değerlendiren ve İntegratif (bütünleştirici/bütüncül) Tıp olarak tanımlanan yöntem ve uygulamalar ile ilgili bilgileri gözden geçirerek, 2014 yılının Ekim ayında Sırbistan`ın Belgrad şehrinde düzenlenecek olan 7. Avrupa İntegratif Tıp Kongresi`nin ışığında ülkemizdeki mevcut durumu değerlendirmektir.
Ülkemizde son yıllarda Sağlık Bakanlığı`nın ilgili birimleri tarafından, geleneksel, tamamlayıcı ve alternatif tıp uygulamaları konusunda birçok ülkeye örnek olabilecek mevzuat çalışmaları yürütülmektedir. İntegratif Tıp kavramı da bu hızlı değişim içinde ülkemizde hak ettiği yeri alacaktır. Bu kongrede tanımlanan uygulamaların dışında, ülkemizde henüz düzenlemesi bulunmayan yöntemler de tartışılacak ve yetkili kurumların ilerleyen tarihlerde yapacağı düzenlemelere bir katkı sunulacaktır.

Bu kongre ile ülkemizde konuyla ilgilenen sağlık çalışanları için bilimsel ve sosyal açıdan faydalı bir paylaşım ortamı sağlanacaktır.

En iyi dileklerimizi sunar, katılımınızı bekleriz,

Dr.Sedat Yıldız

Kongre Başkanı

İntegratif Tıp Derneği Başkanı

 Akılcı ilaç kullanımı, Rasyonel ilaç kullanımı, ilaçların bilinçli kullanımı

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam147
Toplam Ziyaret726582